شنوایی چگونه بر تعادل تاثیرگذار است؟

شنوایی چگونه بر تعادل تاثیرگذار است؟

مشکلات شنوایی تنها بر میزان شنوایی شما تاثیر نمی گذارند, مشکلات شنوایی بر راه رفتن, ایستادن و تعادل تاثیرگذار هستند. شنوایی و بینایی دو حس مهم در تعادل هستند. گوش های شما تنها به شنوایی کمک نمی کنند در واقع آنها با حواس دیگر در درک موقعیت های مکانی تاثیرگذار هستند. سوالی که در اینجا مطرح است اینست که آیا می توان از سمعک برای بهبود تعادل در افراد کم شنوا استفاده کرد؟
هنگامی که از تعادل سخن به میان می آید شنوایی و بینایی دو حس مهم به شمار می آیند.
اگر چراغ را خاموش کنید و سعی کنید راه بروید متوجه خواهید شد که از دست دادن یک حس می تواند به شدت بر توانایی شما در حفظ تعادل تاثیرگذار باشد. بدون اینکه توانایی دیدن داشته باشید مجبور خواهید بود که بر حواس دیگر تکیه کنید. شواهد نشان می دهد که همین مفهوم در مورد شنوایی نیز صدق می کند.
افرادی که پرده ی گوش آنها آسیب دیده است ممکن است به صورت آنی تعادل خود را از دست دهند و افرادی که دچار کم شنوایی هستند احتمالا تعادل کمتری نسبت به افراد سالم دارند. با اینحال بسیاری از افرادی که افت شنوایی دارند با سمعک راحت تر تعادل خود را حفظ می کنند.نگه داشتن تعادل در حین راه رفتن دویدن و انجام فعالیت های فیزیکی دشوارتر است.

از آنجایی که سمعک می تواند کیفیت صدای که به گوش می رسد را در افراد کم شنوا ارتقا دهد, از موقعیت مکانی افراد ایده ی درستی می دهد . افراد قادر به شناسایی موقعیت مکانی خود هستند که این امر به احساس تعادل آنها کمک می کند. انسان ها به صداهای اطراف بسیار متکی هستند تا ایده ی نسبی نسبت به محیط اطراف خود پیدا کنند. گوش ها می توانند از همه طرف صدا را دریافت کنند.این به احساس امنیت ما کمک می کند همانطور که پیش تر ذکر شد. سمعک ها می توانند آگاهی مکانی ما را افزایش دهند. افرادی که از سمعک استفاده می کنندو ترس و اضطراب کمتری نسبت به محیط اطراف خود دارند. اگر شما و کسانی که دوستشان دارید از افت شنوایی رنج می برید سمعک می تواند به حفظ تعادل و امنیت شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *