راهنمای خرید سمعک

راهنمای خرید سمعک:

اگر افت شنوایی دارید و از سمعک استفاده می کنید یا به تازگی تصمیم دارید که از سمعک استفاده کنید, با خواندن این مقاله, اطلاعاتی در خصوص سمعک, تقویت کننده های صوتی و مراقبت های شنیداری دریافت خواهید کرد. هنگامی که صحبت از سمعک, تقویت کننده صوتی و متخصص شنوایی شناس می شود, با جستجو در اینتریت به اطلاعات فراوانی دسترسی پیدا خواهید کرد اما صحت این اطلاعات بسیار اهمیت دارد. معمولا اطلاعات نادرست و نامعتبری بر خواهید خورد که می تواند گمراه کننده باشد. به هنگام خرید سمعک انتخاب سمعک ارزان و کارآمد بااهمیت است. بهتر است قبل از خرید سمعک اطلاعات صحیحی در این باره داشته باشید و تفاوت سمعک و تقویت کننده را بدانید.

افت شنوایی و تاثیرات آن:

قبل از هر کاری بهتر است که تست شنوایی انجام دهید. حتی اگراز افت شنوایی اطمینان دارید, تست شنوایی با تشخیص میزان افت شنوایی به انتخاب سمعک مناسب کمک می کند. از نتایج تست شنوایی (اودیوگرام) می توان برای برنامه های درمانی سمعک استفاده کرد.
اگر مایل هستید بدون مراجعه به متخصص شنوایی شناس ایده کلی از شنوایی خود داشته باشید, تست شنوایی آنلاین سیگنیا را امتحان کنید. البته این تست به زبان انگلیسی است و ممکن است برای فارسی زبانان کمی دشوار باشد. در هر حال این تست دقیق نیست و فقط می تواند شمای کلی از شنوایی شما ارایه دهد در صورت نیاز حتما با متخصص شنوایی شناس خود مشورت کنید.

تفاوت سمعک با تقویت کننده ی صوتی چیست؟

قبل از اینکه به سراغ سمعک برویم, بهتر است با مفهوم تقویت کننده صوتی آشنا شوید. علیرغم نام آن, تقویت کننده ها مانند سمعک, صدا را پردازش نمی کنند و صرفا تقویت می کنند. در حالی که سمعک فقط برای افرادی که افت شنوایی دارند قابل استفاده است, تقویت کننده ی صوتی برای تمام افراد قابل استفاده است. تقویت کننده های صوتی بدون در نظر گرفتن میزان بلندی و نوع افت شنوایی تمام صداها را تقویت می کنند. تقویت کننده ی صوتی برای شنیدن صدای پرندگان و صداهای از راه دور مناسب است ولی به دلیل اینکه تمام صداها را تقویت می کند استفاده ی زیاد از آنها به شنوایی آسیب می رساند.
افت شنوایی حسی عصبی به دلیل قرارگیری در معرض سر و صدای بلند روی می دهد و استفاده از تقویت کننده های صوتی افت شنوایی را شدیدتر می کند.کسانی که از افت شنوایی رنج می برند استفاده از تقویت کننده ی صوتی افت شنوای شان را شدیدتر می کند.
بسیاری از کلاهبرداران تقویت کننده ی شنوایی را با عنوان سمعک ارزان تر عرضه می کنند. آگاه باشید تقویت کننده ی صوتی هرگز نمی توانند به جای سمعک عمل کنند و به شنوایی شما آسیب وارد خواهد کرد.
اگر لازم است تا از سمعک استفاده کنید حتما با متخصص شنوایی شناس خود مشورت کنید و عاقلانه ترین راه کار را انتخاب کنید.

چه سمعکی برای شما مناسب است؟

این سوال متداولی است که معمولا هنگام خرید سمعک فکر همه را مشغول می کند. آنچه سمعک خوب را تعریف می کند به عوامل متعددی بستگی دارد و با پیشرفت تکنولوژی دایما در حال تغییر است. اولویت ها و سلیقه ی شخصی نیز در این رابطه دخیل است. ممکن است فردی با تعویض باتری مشکلی نداشته باشد و فردی دیگر باتری قابل شارژ را ترجیح می دهد. بهمین دلیل لزوما یک سمعک خاص بهتر از بقیه سمعک ها نیست. سمعک ها با توجه به قابیلت هایی که دارند و نیازهای هر فرد متفاوت هستند. به کمک متخصصین شنوایی شناس می توانید نیازها و خواسته های خود را شناسایی کنید و مناسب ترین سمعک را برای خود برگزینید.

قیمت سمعک

عوامل متعددی در تعیین قیمت سمعک تاثیرگذار هستند. قیمت سمعک بسته به نوع سمعک, امکانات تعبیه شده در آن, سطح تکنولوژی به کار رفته در سمعک، نوع و میزان کم شنوایی، برند سمعک و میزان بودجه فرد کم شنوا متفاوت است.
همانطور که می دانید که سمعک یک وسیله پزشکی است و لازم است که بصورت مستمر در طول زمان بیداری فرد کم شنوا به او خدمات ارائه دهد. همچنین از آنجا که سمعک به طور مداوم در معرض واکس گوش، رطوبت و سایر عوامل محیطی می باشد، کیفیت خدمات پس از فروش در قیمت نهایی سمعک بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

قیمت سمعک بسته به نوع و امکانات تعبیه شده در آن متفاوت است. در حال حاضر سمعک های ساخت کمپانی سمعک سیگنیا آلمان همه از نوع دیجیتال می باشند. سمعک های دیجیتال سیگنیا حتی در پائین ترین رده از فن آوری هوش مصنوعی برخوردارند و همچنین این سمعک ها در برابر رطوبت کاملا مقاوم هستند.
سمعک‌ها در مدل‌ها و برندهای مختلف در بازار موجود هستند و بنابراین باید قبل از خرید، در مورد آن اطلاعات کافی کسب کنید. همانطور که گفتیم سمعک یک کالای پزشکی با فناوری پیشرفته است که قبل از استفاده نیاز به تنظیم و فیتینگ توسط متخصص شنوایی شناس را دارد. به یاد داشته باشید که تنها مرجع معتبر برای تجویز و تنظیم سمعک، متخصصین شنوایی شناس یا همان ادیولوژیست‌ها هستند
.بعلاوه سمعک سیگنیا (زیمنس سابق) تنها کمپانی سازنده سمعک های فراهوشمند است که با امکانات بی نظیر کیفیت صدایی بی همتا را برای کاربران خود هدیه کرده است. قیمت سمعک های سیگنیا آلمانبا توجه به رده محصول متفاوت است.
برای سمعک هایی با قیمت بالا شرکت فن آذرخش تسهیلاتی را بدون بهره برای متقاضیان با شرایط خاص در نظر می گیرد. جهت استفاده از این تسهیلات می توانید به شنوایی شناس خود مراجعه فرمایید.

لازم است بدانید که کلیه سمعک های سیگنیا با 1 سال وارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش ارائه می شود.

انتخاب سمعک مناسب شما کاملا شخصی است و متخصصین شنوایی شناس می توانند همراه شما باشند و بهترین راه کار را ارایه دهند. در بخش متخصص در نزدیکی شما در وب سایت fanaz.com و بخش نمایندگی ها در وب سایت signiaplus.comمی توانید نزدیک ترین متخصص به محل زندگی خود را پیدا کنید و برای انتخاب سمعک از متخصصین کمک بگیرید.
تماس با نزدیک ترین متخصص شنوایی شناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *